..........

اجتماعی

پرینت
امتیاز کاربران

 

بیمه حوادث ناشی از كار | کارفرمایان

 

حوادث ناشی از كار چیست:
حوادثی است كه در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه شده اتفاق می افتد. براساس این تعریف حوادثی كه به یكی از صورتها یا علل زیر رخ دهد، ناشی از كار محسوب می شود:
در اوقاتی كه بیمه شده در كارگاه یا مؤسسات وابسته یا ساختمانها و محوطه آن مشغول به كار باشد
در اوقاتی كه به صورت مأمور در خارج از كارگاه انجام وظیفه می كند.
در اوقات عادی رفت و برگشت بیمه شده بین منزل و كارگاه.
در اوقات مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان بابت معالجات درمانی و توانبخشی
در حین اقدام برای نجات سایر بیمه شدگان و مساعدت به آنان
كارفرمایان در زمان وقوع حوادث ناشی از كار چه باید كنند؟
اقدامات اولیه را برای جلوگیری از تشدید عوارض حادثه انجام دهند (هزینه احتمالی این اقدامات را سازمان تأمین اجتماعی می پردازد).
گزارش حادثه را حداكثر ظرف سه روز اداری به اطلاع شعبه تأمین اجتماعی برسانند.
اگر در حادثه ناشی از كار، كارفرما مقصر باشد، چه می شود؟
اگر ثابت شود كه حادثه به دلیل عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و یا عدم رعایت احتیاط از طرف كارفرما (یا نمایندگان كارفرما) بوده، سازمان تأمین اجتماعی تعهدات خود را در قبال بیمه شده انجام می دهد، اما هزینه های مربوط را از كارفرما مطالبه خواهد كرد.
در حوادث ناشی از كار، تعهدات سازمان تأمین اجتماعی (مانند برقراری مستمری از كارافتادگی كلی و جزئی، غرامت مقطوع نقص عضو و غرامت مقطوع فوت)، مشروط به داشتن سابقه حق بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه ای بیمه شده، مزایای قانونی ارایه می گردد.

taminyar.ir

پرینت
امتیاز کاربران

 بازداشت چند نفر در تجمع هواداران پاشایی

در شهر مشهد شماری زیادی از طرفداران 'مرتضی پاشایی' جمعه شب در خیابان هاشمیه گردهم آمدند و برای ساعاتی به عزاداری و خواندن ترانه های وی پرداختند.
 
خبرگزاری ایرنا: در شهر مشهد شماری زیادی از طرفداران 'مرتضی پاشایی' جمعه شب در خیابان هاشمیه گردهم آمدند و برای ساعاتی به عزاداری و خواندن ترانه های وی پرداختند.

در این گردهمایی طرفداران مرتضی پاشایی خواننده و موسیقیدان پاپ ایرانی که چند هزار نفر حضور داشتند و اکثر آنان را جوانان تشکیل می دادند، با در دست داشتن شمع و خواندن ترانه هایش یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند.

آهنگ 'یکی هست' از ترانه های معروف مرتضی پاشایی بارها در این مراسم از سوی طرفداران این خواننده همخوانی شد.

ماموران نیروی انتظامی نیز در محل برگزاری این تجمع حضور داشتند و برخی گزارش ها به نقل از شاهدان عینی حکایت از این دارد که درگیری های پراکنده ای میان تعدادی از جوانان حاضر در خیابان هاشمیه با ماموران پلیس روی داد و چند نفر نیز دستگیر شدند.
پرینت
امتیاز کاربران

فوت 2 نفر در ساری بر اثر بارش شدید باران در 14 خرداد همراه با تصویر

بارش شدید باراش باران در مرکز مازندران موجب تخریب یک کارگاه تولید آلومنیوم شد و دو نفر نیز به دلیل ریزش آوار، جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، به دلیل بارش شدید باران در بیشتر شهرهای مازندران از صبح امروز شهر ساری دچار آبگرفتگی شده است. بارش شدید باران موجب تخریب یک کارگاه تولید آلومینیوم شد و براثر این حادثه، دو نفر به دلیل ریزش آوار جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز مصدوم شد.

تیم بحران شهرداری ساری هم‌اکنون در سطح شهر حضور دارند و تاکنون 500 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شده است. نفوذ آب تا 1.5 متر در واحدهای مسکونی بوده است.

200 نیروی خدمات شهری شهرداری ساری در سطح شهر برای کمک به خروج از آبگرفتگی حضور دارند. آب رودخانه «تجن» نیز به دلیل دیر بسته شدن دهانه رودخانه در سطح شهر جاری شده است.

شهر «هولار» یکی از شهرهای حاشیه‌ای مرکز مازندران نیز دچار سیل‌گرفتگی شد و تیم مدیریت بحران فرمانداری ساری در این شهر حضور یافتند.

پرینت
امتیاز کاربران

فوت چهار مرد تهرانی در اثر طوفان 12 خرداد

طوفان تهران که از ساعتی آغاز شد، تا کنون جان چهار تهرانی را در محله های نارمک و جنت آباد و ... بوده است.۱۳۹۳ دوشنبه ۱۲ خرداد ساعت 19:23 

 

طوفان تهران که از ساعتی پیش آغاز شد، تا کنون چهار قربانی برجای گذاشته است. 

نادر حقی، معاون آموزش اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار سرویس حوادث خبرگزاری برنا گفت: طوفان تهران که از ساعتی آغاز شد، تا کنون جان چهار مرد تهرانی را در محله های نارمک، جنت آباد، شریعتی و هاشمی گرفته است. یک نفر که به صورت مستقیم با طوفان در ارتباط بوده، آقایی است که در اثر سقوط درخت جان خود را از دست داده است. آقای 57 ساله دیگری از طبقه پنجم ساختمانی سقوط کرد و در دم جان داد و دو مورد دیگر پسری 22 ساله و مردی 55 ساله بودند که بر اثر سقوط آوار از ساختمانی نیمه کاره، فوت شدند. 


وی در ادامه افزود: در پی باد و طوفان و بارندگی شدید، 12 نفر مصدوم انتقالی را به بیمارستان ها داشتیم. 

حقی همچنین خاطرنشان کرد: یک حادثه تصادف خودرو را نیز در اتوبان قم داشتیم که از این تصادف 10 نفر مصدوم شده و به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

منبع : bornanews

تصاویر طوفان گرد و خاک تهران تاریخ 12 خرداد

پرینت
امتیاز کاربران

تصاویر طوفان گرد و خاک تهران تاریخ 12 خرداد 1392